Hoşgeldiniz, Giriş Yapın

Bayram İkramiyeleri (13.07.2022)

Değerli üyelerimiz, Bildiğiniz üzere, bayram ikramiyelerimiz için vakfımız ile farklı iletişim kanalları üzerinden defalarca kez görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir şekilde olumlu bir nihayete erilememiştir. Bu görüşmelerden olumlu bir netice alınamaması üzerine, bir üyemiz tarafından pilot olarak ikame edilen davada sona gelinmiş ve mahkeme tarafından 2018 yılından bu yana davacı üyemizin hak etmiş olduğu bayram ikramiyelerinin ödenmesine karar verilmiştir. 

Ayrıca bu noktada, mahkeme tarafından halihazırda hak edilmiş olan bayram ikramiyelerinin ödenmesi ile birlikte ileri tarihlerdeki her bir bayram bakımından da ikramiyelerin ödenmesi gerektiğine hükmedilmiş olması oldukça önem arz etmektedir.

İstanbul  Anadolu 18. İş Mahkemesi’nden alınan konu ile ilgili DURUŞMA TUTANAĞI, 20.06.2022 tarih ve 548 sayılı Derneğimizin yazısı ekinde Ak Sandık’a gönderilmiştir.

Ancak aynı gün Ak Sandık yönetiminden; 

  • 20.06.2022 tarih 548 sayılı yazımıza yazılı cevap verilmeyeceği,

  • Web sayfalarına koymuş oldukları açıklamanın dışında hareket etmeyecekleri,

  • Bugünkü şartlarda yalnız dava açan üyemize ödeme yapılabileceği,

  • Emsal kararlar ile hareket etmeyecekleri,

  • Bireysel dava açıp kazananlara ödeme yapılacağı,

  • Asıl çözümün yasal düzenlemenin bir an önce yapılması olduğu, 

bilgileri alınmıştır. 

Son olarak; anlaşmaya yönelik uzlaşmacı ve iyi niyetli tavrımızın her daim sürdürülmesi esas alınarak, vakfımıza karşı 30.06.2022 tarihinde noter kanalı ile de ihtar çekilmiş ve pilot davamız kapsamında bayram ikramiyelerinin ödenmesine karar verilmiş olması nedeniyle tüm üyelerimiz adına bayram ikramiyelerinin ödenmesi talep edilmiştir. Ancak bu ihtara karşı da vakfımız aynı tutumunu sergilemeye devam etmiştir.  

Bu bağlamda, Dernek olarak Nisan 2022 ayında başlattığımız bireysel dava açma işlemlerini hızla artırmamız gerekmektedir. 

Bu aşamadan itibaren Akbank Emeklileri Derneği olarak derneğimiz sözleşmeli avukatları ile işbu hukuki mücadelemizi, profesyonel ve organize bir şekilde yürüteceğiz.  

Avukatlarımız ile yaptığımız toplantılar neticesinde, derneğimizin değerli üyeleri açısından en avantajlı ve asgari tutarlar üzerinden anlaşma sağlanmıştır.

Avukatlarımıza verilecek vekaletnameler bakımından noterlik ücreti, bireysel vekaletlerde 260,00 TL olup onarlı gruplar halinde vekaletname çıkarılması halinde bu tutar 60-70 TL aralığında bir ücrete tekabül edecektir.

Bu bakımdan avukatlarımıza verilecek vekaletnamelerin onarlı gruplar halinde çıkarılmasını tavsiye etmekle birlikte hukuki sürecin hızlı yürütülebilmesi ve sekteye uğramaması adına da diğer üyelerimiz ile bir araya gelemeyen üyelerimizin bulunduğu yere en yakın noterden bireysel olarak vekalet çıkarmasını önermekteyiz. 

Vekaletnamelerin çıkarılması akabinde ilk olarak sözleşmeli avukatlarımız tarafından her bir üyemiz bakımından vakfımıza karşı ayrı ayrı iadeli taahhütlü posta ile ihtar çekilecek olup yine her bir üyemiz bakımından verilecek süre sonunda ödeme yapılmaması halinde hızlı bir şekilde dava aşamasına geçilecektir.  

Güncel bilgilendirmeler ve yargı masrafları hakkında Derneğimize şahsen başvurarak veya telefon ya da mail ile bilgi alabilirsiniz.

Bu konuda emeklilerimizi Derneğimize bekliyoruz. 

Sevgi ve saygılarımızla, 

AKBANK EMEKLİLERİ DERNEĞİ 

Genel Merkez:

Adres: Sinanpaşa Mah. Beşiktaş Cad. No:23 Kat:6 Beşiktaş – İstanbul

Telefon: (0212) 327 65 37-38

Mail: [email protected] 


Ankara Şubesi:

Adres: G.M.K Bulvarı No:95 K:2 D:4 Maltepe - Ankara

Telefon: (0312) 229 17 90  

Mail: [email protected]

 

İzmir Şubesi:

Adres: İnönü Caddesi No:185 K:1 Üçyol - İzmir

Telefon: (0232) 255 38 12 - 261 98 38 

Mail: [email protected]

 

 Bursa Şubesi:

Adres: Haşim İşcan Caddesi Haşim İşcan İşhanı No:36/4 Osmangazi - Bursa

Telefon: (0536 564 6255)

Mail: [email protected]


Adana Temsilciliği:

Adres: Atatürk Caddesi No:8 Özelsancak İşhanı K:2 D:91 Seyhan - Adana

Telefon:  (0322) 363 12 43

Mail: [email protected]

Hits: 1790

Duyurular