Hoşgeldiniz, Giriş Yapın

Biraz Gülelim Biraz da Düşünelim

Siz benim gücümün ne olduğunu biliyor musunuz? Benim babam AKBANK ’LI, eşim AKBANK’LI, kayınpederim AKBANK’LI, BEN AKBANK ’LIYIM. Haddinizi biliniz (kendisi sanki bankanın sahibi)

SOSYAL MEDYA HESABINDAKİ ORJİNAL REPLİKLERDEN BİR KOLÂJ
 
Siz benim gücümün ne olduğunu biliyor musunuz? Benim babam AKBANK ’LI, eşim AKBANK’LI, kayınpederim AKBANK’LI, BEN AKBANK ’LIYIM. Haddinizi biliniz (kendisi sanki bankanın sahibi)
Ben üye olduğum AKBANK EMEKLİLERİ DERNEĞİNDEN 2 ay içinde hiçbir şeye yaramadığını anladım ve istifa ettim. (bu aynı kişi )   Derneğimizdeki üyelik süreniz 2 aydan fazla ise bu süreyi sakın bu kişiyle paylaşmayın ya da bu kişiye yaklaşmayın.
Şifahi bilgilerle sizi oyalamak en son düşüneceğimiz şey.( Bir kurumla yaptığı görüşmeyi SOSYAL MEDYADA takipçilerine anlatırken kurduğu cümle)    TERCÜMESİ; yani sizi şu an için başka şeylerle de oyalayabiliyorum. Şifahi bilgilerle oyalamayı en sona bıraktım (yine aynı kişi)
X -    THA Öncelikle teşekkür ederim bizler için emek ve zaman harcadınız. Çok güzel karşılandığınızı
           Yazmışsınız. Netice ne olacak acaba. Biraz ışık alabildiniz mi?
Y -     İnanın çok uğraş veriyorlar.
X -      Kim uğraş veriyor.
Y -      1.000.- liraları almak için sandık uğraş veriyor.
X -     niçin uğraş veriyor.
Y -     1.000.- lirayı almamız için
X -    1.000.- liralık ikramiyeyi verecek sandık yani kendisi . Neyin uğraşını veriyor. kusura bakmayın ama
         Anlayamadım.
GÖRÜŞME KESİLİYOR. 
Y -     L….. Bey inanın toplantı harika geçti. Sandığımızın da bu konuda çok hassas olduğunu ve
         uğraştığını bizzat dinledik. Ha şunu da yeni öğrendik, emeklimiz 12000 kişiymiş çalışanlar ise
         14000 kişi bu bilgiler önemli tabi. Bugüne kadar bu bilgileri bizim dışımızda size kim söyledi
          İşte toplantının yararları gördünüz mü?
Z -      Netice için bir süre verildi mi?
Y -     Süre verilmedi. Biz kendilerine daha çook dilekçe gelecek dedik.
Z -     Onlar ne dedi
Y -      Gelsin dediler
Dilekçeler gönderildikçe netice gelmeyeceğine göre dilekçe göndermeyi kes cevabı o zaman gör.     
AYIN RÖPORTAJI
                                                              
 SAYIN Basın Mensupları;
 Biz bugün malum konu için ilgili bina önüne geldik, saydık kaç kişiyiz diye. Baktık toplamda 13 kişiymişiz bunların arasında şahsi işleri için buraya gelenler de olabilir Bu nedenle gerçek sayıyı tam olarak bilemiyoruz. Bize 10 kişilik toplantı salonunu ayırmışlar ayrıca belki daha kalabalık oluruz diye yemekhane salonunu de hazır tutmuşlar. Tabi 13 kişiye salon küçük yemekhane büyük geldi. O yüzden biz aramızdan 4 kişiyi sözcü seçtik. Ve ilgili şahısla görüşmeye gittik.   İlgili zatın gerek kendisi gerekse yardımcısı bizi çok iyi karşıladı. Kendimizi evimizde hissettik. İzaz ve ikramda kusur yoktu. Aramızda gayet yararlı bir görüşme geçti. Geçmişteki hatıralarımızı biz anlattık onlar dinledi, onlar anlattı biz dinledik Çayımızı kahvemizi içtik. Sonuçta bakmışız ki 45 dakika geçmiş. Kalkarken araya bizim iş ne olacak diye bir soru sıkıştırdık O iş mi? ZATEN SONUCUNU BİZ 2 GÜN ÖNCE TEBLİĞ ETMİŞDİK. SİZİN HABERİNİZ YOK MU DEDİLER. Tabii ki cevap HAYIR DEDİLER. Şaka yapmayın dedik gülüştük ve vedalaştık.
— Efendim neticeyi açıklayabilir misiniz? Umut ışığı var mı? .
—Etik değerler açısından açıklayamam. .Ama toplantının çok yapıcı-şahane geçtiğini söyleyebilirim. Sanki evimizde gibiydik.
— Efendim sadece çay kahve içtiğiniz ve resim çektirdiğiniz bunun dışında güzel de ağırlandığınız ifadesinden başka bir şey söylemeyecek misiniz?
— Siz benim gücümü biliyor musunuz? Öğrenin de bana öyle sorularla gelin.
—Efendim sizin yarım saat içinde sapsarı olduğunuz söyleniyor ne diyorsunuz.
 Sarı olmak da ne kelime bu rengi ben çok severim. Civciv sarısı da olurum, kanarya sarısı da olurum. Zaten SARIYA DÜŞKÜNLÜĞÜM NEDENİYLE İLK VE TEK ÜYE OLDUĞUM DERNEK KANARYASEVENLER DERNEĞİDİR. . Bu işler bizi çok yordu. Kendi işlerime bile bu yüzden bakamadım. Şu anda iş yerimde beni bekleyen imzalamam gereken bir sürü evrak var. Görüyorum resmimi çekiyorsunuz lütfen sağ profilden alın yorgun yüz ifadesiyle görüntüm çıkmasın. Zaten biraz sonra da sosyal medya üzerinden yapılacak tebrik ve teşekkürleri cevap vereceğim. Onlar durumu da sorduklarında; anlatmama gerek yok görüyorsunuz diyeceğim, şu andaki görüntü muhteşem diyeceğim Bu kadar açıklama onlar için yeterli olur. Şu anda zamanım çok sınırlı. Bayyyyyyy
BU RÖPORTAJ TAMAMEN BİR HAYAL ÜRÜNÜ OLUP ASLI -ASTARI,   KİŞİ VE KİŞİLER YA DA GERÇEKLERLE ALAKASI YOKTUR.                                  
Hits: 1651

Güncel Haberler