Üyelerimize Sesleniyorum

Emeklilerin uğradığı haksızlık ve hukuksuzlukları gördükçe, bugünün bir olma günü, birlikte çalışma, birlikte harekete geçerek elimizi taşın altına koyma günü olduğunu düşünüyorum. Ancak düşüncelerimle gerçekler pek örtüşmemekle birlikte gene de düşünüyor ve umut ediyorum.

 

Unutmayınız ki, Akbank Emeklileri Derneğinin kuruluşu bir sorumluluk aynı zamanda bir zorunluluk olarak ortaya çıkmıştır. Bunun için hepimize düşen görevler vardır. Derneğimizi yıpratmak, zayıflatmak yerine aksine onu desteklemek ve yüceltmek hepimizin görevi olmalıdır.

 

Değerli Üyelerimiz; Görevlerimizin en önemlisi derneğin genel kurullarına katılmaktır. Sadece katılmak elbette yetmez dernek faaliyetlerini izlemek, sosyal aktivitelere iştirak etmek, dernekle bağlarını kuvvetlendirmek, kendisini yeterli görüyorsa yönetimde görev almak gerekir. Tüm üyelerimi Genel Merkez ve Şubelerimizin (Ankara, İzmir, Bursa) gazetemizde açıkladığımız tarihlerde Genel Kurullarına bekliyorum. Derneğe üye olmayan emeklilerin kılıfına uydurarak dernek yönetimine sahip olmalarını sağlayacak hülleci ekibini de bekliyorum. İlk defa bir yarışma olacaktır. Birden fazla yönetime aday listesi çıkması halinde üyelerimizin tercih hakkını kullanabileceği alternatif yönetim adayları olacaktır.

 

22 yıldır göremediğim tabloyu görmek beni ve yönetim ekibimi mutlu edecektir. Medenice yapılacak yarışın elbette bir kaybedeni olacaktır. Burada amaç emeklilere dürüstçe ve gönüllü olarak en iyi hizmeti verecek yönetimi seçmektir. Bütün üyelerimin Genel Kurullarımıza gereken önem ve hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Katılımların yoğun olmasını bekliyorum.

 

Gerçekleşen Genel Kurul sonucunda görevde olurum veya olamam bilemiyorum. Ancak; Emeklileri çok sevdiğimi kalbimde onlara her zaman bir yer olduğunu bilmenizi isterim.

 

Uzun ve meşakkatli bir çalışma sürecinin ardından nihayetinde bu günlere geldik. Birlikte yol aldığım özveriyle çalıştığımız tüm yönetim ve denetim kurullarında yer alan arkadaşlarıma, Şube yönetimlerine, dernek çalışanlarına ve sevgili üyelerime teşekkürü borç biliyorum.

 

Emeklilerin dert ortağı Akbank Mensupları Tekaüt Sandığı Vakfı yönetim ve çalışanlarına, Zaman zaman emekliler için kapısını çaldığımız Akbank Genel Müdürlüğü yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum.

 

2019 yılının hepimize ve ülkemize refah, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, Daha güvenli, daha adaletli yarınlar umuduyla sağlık ve esenlikler diliyorum. 

Hits: 275